Po wprowadzonej 1 lipca zmianie organizacji ruchu w centrum miasta, wpłynęło do Magistratu szereg zapytań, m.in. dotyczących zakazu wjazdu samochodów dostawczych, co oznacza kłopoty z dostawą towaru.

 

W związku z zakazem wjazdu do centrum autobusów, ciągników oraz samochodów ciężarowych powyżej 5 ton, Urząd Miasta informuje:

- postawione znaki drogowe zostaną dziś uzupełnione (zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu) o symbol 5t przy znaku samochodu ciężarowego. W związku z tym samochody dostawcze mogą wjeżdżać do centrum miasta jak dotychczas

– znaki ograniczające wjazd samochodów ciężarowych powyżej 5t, do centrum miasta, obwiązują od 2011 roku

- indywidualne przepustki będą potrzebne dla: ciągników i samochodów ciężarowych powyżej 5 ton (wniosek o przepustkę należy złożyć w pokoju nr 8 w Urzędzie Miasta Kołobrzeg), pojazdów wolnobieżnych (wniosek o przepustkę należy złożyć w Starostwie Powiatowym w Biurze Podawczym)

- przepustki wydane przed zmianą organizacji ruchu - dla pojazdów cięższych niż 5 ton – są nadal aktualne

- autokary będą mogły dojechać do Hali Milenium (pojawi się pod znakiem tabliczka z tą informacją).

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn