Kilkuset funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej czy Straży Miejskiej będzie zabezpieczać Sunrise. 

 

W dniach 19-21 lipca w Kołobrzegu odbędzie się jeden z największych w Polsce festiwali muzyki elektronicznej "Sunrise 2019".

Jest to już 17 edycja. Do zabezpieczenia imprezy skierowano ponad 200 policjantów. Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierać będą funkcjonariusze z innych podmiotów jak Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, , Straż Miejska czy też Urząd Celno- Skarbowy.

 

Już od dłuższego czasu policjanci przygotowują się do zabezpieczenia tej imprezy. Szczegółowo zostały opracowane plany akcji związanej z bezpieczeństwem uczestników, mieszkańców i wczasowiczów. Zarówno pod kątem zabezpieczenia samej imprezy jak też dojazdu do pod kołobrzeskiego Podczela. Również policjanci z służb kryminalnych przeprowadzili analizę pod kątem ewentualnych zagrożeń jakie mogą wystąpić podczas takiego festiwalu. Ale też istotnym w takiej akcji jest przygotowanie logistyczne, zapewnienie miejsc noclegowych dla wspierających nas policjantów, przygotowanie łączności oraz wsparcia technicznego.

 

Policjanci już na drogach powiatu będą sprawdzali i kontrolowali osoby jadące na festiwali tak aby wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce imprezy. Również w czasie jej trwania patrole umundurowane jak i nieumundurowane będą patrolowały okolice dbając o ład i porządek publiczny.

 

W związku z możliwymi utrudnieniami jakie mogą wystąpić na drodze dojazdowej do Kołobrzegu nr 11 z kierunku Wschodniego prosimy podróżujących jeżeli nie wybierają się na koncert o kierowanie się drogami alternatywnymi nr 163 przez miejscowość Dygowo lub 162 przez Gościno.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn