Za nami siedemnasty festiwal muzyki elektronicznej „SUNRISE FESTIVAL 2019”, który od 19 lipca 2019 odbywał się w Podczelu. Dziś zakończyła się także policyjna akcja „SUNRISE 2019”.

 

 

 

Celem akcji „Sunrise 2019” było zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym w tym czasie powiat kołobrzeski. 

W ramach prowadzonej akcji patrole drogówki czuwały nad bezpieczeństwem oraz dbały o zapewnienie płynności ruchu na drogach dojazdowych do Podczela. W związku z akcją „SUNRISE 2019” zatrzymano 82 osób. 80 z nich posiadało przy sobie środki odurzające, głównie była to amfetamina, marihuana, ecstasy. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 160 gramów narkotyków.

W trakcie działań policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących, 6 osób prowadzących pojazd pod wpływem działania środków odurzających.

Funkcjonariusze ujawnili także 2 osoby poszukiwane, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi nałożyli 41 mandatów karnych za popełnione wykroczenia.

Zabezpieczenie tak dużej imprezy wymagało zaangażowania sporych sił. W tym roku nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas imprezy „SUNRISE FESTIVAL 2019” czuwało ponad 200 policjantów różnych pionów.

Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierali także funkcjonariusze z innych podmiotów jak Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Miejska czy też Służba Celno- Skarbowa.

Komentarze  
0 # Konrad 2019-07-23 12:51
160 gramów narkotyków na 8o osób to wychodzi po 2 g na łebka. Nie poniosą żadnej odpowiedzialności (narkotyki w ilości na własny użytek). Nie słychać aby zatrzymano jakiegoś dilera.
Tylko 41 mandaty za wykroczenia biorąc pod uwagę powszechne pijaństwo i zakłócanie porządku w Podczelu (tj. w miejscu publicznym) to też brzmi śmiesznie.
Zaprawdę operatywną i skuteczną mamy policję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn