Dzisiaj w Bibliotece Miejskiej odbył się pierwszy piknik ekologiczny pod hasłem „Wakacje z Klimatem”. Projekt ma na celu szerzenie świadomości ekologicznej i postaw proekologicznych.

 

 

Wakacje z klimatem to projekt odbywający się w 20 miejscowościach w Polsce w okresie wakacyjnym. Podczas akcji można uzyskać informację m. in. na temat odnawialnych źródeł energii, gospodarki odpadami, czy ochrony środowiska. 

W ramach wydarzenia odbył się szereg warsztatów, gdzie można było zwiedzić stanowiska eksperckie, czy wziąć udział w grach i zabawach edukacyjnych. 

 Gościem akcji była znana lektorka Krystyna Czubówna, która przeczytała fragmenty książek o przyrodzie.

Jest to pierwsza edycja tego projektu. Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Skierowany był do dzieci oraz dorosłych.  

 

 

Komentarze  
0 # andrzej 64 2019-07-31 16:37
ja mam tylko jedno pytanie o jakiej ekologi oni mowia moge powiedziec ze w polsce jak to nazywaja prl to bylo prawdziwa ekologia gdzie nie bylo plastikow tylko wszystko bylo w szklanych opkowaniach jak mleka smietany napoje makulature sie zanosialo do skupu i to ze w prl nie bylo takiego zuzycia sztucznych nawozow to co jest teraz kiedys pola byly nawozone obornikiem i gnojwnica i nie bylo snic nad morzem :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn