W piątek po południu na Unii Lubelskiej potrącono kobietę. Kierowca toyoty zderzył się z pieszą, która przechodziła kilkanaście metrów od pasów. Poszkodowana doznała złamania nogi. To nie pierwszy przypadek w tym sezonie kiedy został poszkodowany pieszy.

 Policja analizuje przebieg piątkowego wypadku.

Takie potrącenia zdarzają się jednak coraz częściej. Jak mówi Tomasz Kwaśnik świadomość pieszych jest duża, niestety ich nieodpowiedzialność i często sam pośpiech przyczynia się do zwiększonej ilości wypadków.

Niestety znaczna część zdarzeń związana z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla pieszych.

Kary za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego przewidziane są zarówno dla kierowców jak i pieszych.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

 

 

Komentarze  
+4 # andrzej 64 2019-08-12 15:23
i za topowinna byc ukarana kobieta ktora przechodzial tam gdzie nie bylo pasow od tego sa pasy i jest tam znak przejscie dla pieszych :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Zapobiegliwy 2019-08-13 09:14
Czy doprawdy tak ciężko i problemem jest za każdym razem UCZYĆ PRZYPOMINAĆ kierowcom i pieszym, że zanim wejdziemy na przejście dla pieszych, należy się ZATRZYMAĆ rozglądnąć się najpierw w lewo potem w prawo i jak nie ma pojazdu zbliżającego się, dopiero przechodzić bezpiecznie. Pieszy NIE MA PIERWSZEŃSTWA przed wejściem na pasy !!! Tak mówi Kodeks Drogowy. Natomiast jak pieszy jest już na pasach ma KATEGORYCZNE PIERWSZEŃSTWO !!! I to kierowcy niech wbiją sobie to do głowy, jak i to aby: NIE WYPRZEDZAĆ I NIE OMIJAĆ INNYCH POJAZDÓW przed pasami !!!
Jak była by za każdym razem w mediach taka informacja jestem pewny, że nastąpi znaczy spadek wypadków z udziałem pieszych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn