Kwietne łąki to miał być jeden z pomysłów na upiększenie miasta. Koncepcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy wskazali kilka lokalizacji na których takie łąki mogłyby powstać. Tylko czy 75 tysięcy złotych za jeden dość duży pas takiej zieleni nie jest zbyt wygórowaną ceną? 

 

 

Kwietne łąki w Kołobrzegu wydawały się trafionym pomysłem. Miały upiększać miasto, stanowić alternatywę dla wymagających trawników. Ale i same łąki, jak się okazało po rozmowach z przedstawicielami Fundacji Łąka, są wymagające. Łąki nie mogą być wysiewane w miejscach uczęszczanych przez ludzi czy zwierzęta.  Odpadły też ronda i większość pasów zieleni przy ulicach. Bo rośliny muszą rosnąć półtora metra od drogi. 

Obsadzenie różnymi gatunkami dzikich kwiatów odcinka od ronda przy 6 Dywizji Piechoty do ronda Borowinowego to jedyny wybrany teren. Koszt powstania i rocznego utrzymania łąki w tym to 75 tysięcy złotych. Cena spowodowała, że entuzjazm w sprawie kwietnych łąk mocno opadł.

Ostateczne decyzje w sprawie kwietnych łąk nie zapadły. Niewykluczone, że miasto będzie jednak chciało skorzystać z usług Zieleni Miejskiej, a fundacją Łąka zaprosić jedynie do współpracy przy tworzeniu takich miejsc w Kołobrzegu.

Komentarze  
0 # Greenpeace 2019-08-13 13:41
Przy Skwerze Pionierów na giełdzie staroci panowie żyli trawę do gołej gleby ,tym się zajmujcie co już mamy przy takiej polityce to nic z tego nie będzie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # dla dzieci dobra 2019-08-13 14:01
Dość droga to łąka
Tym bardziej że
Jest ten dyskomfort
Jak też również ryzyko

Że podczas igraszek
Mnilosnech Amorre :oops:
Możnaby ukonszon być
We fallus przez ose komara
Szerszenia czy baka :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # ! 2019-08-13 16:40
Czy to musi wykonywać firma, przygotowanie terenu i ziemi- zielen miejska, sianie- wolontariusze w ramach kampanii społecznej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # lol 2019-08-13 21:17
W Holandii kwiaty polne rosną w miastach, nie trzeba kosiarek,a tutaj
zawsze nowosc .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn