Szkoła Podstawowa nr 9 w Podczelu otrzymała dofinansowanie na dwuletni program mający na celu zachęcenie uczniów do nauki przedmiotów ścisłych, poprzez działania związane z kryminalistyką. Realizacja programu rozpocznie się od 1 października tego roku.

Dofinansowanie jakie szkoła podstawowa nr 9 otrzymała z programu Erasmus Plus ma nie tylko zachęcić uczniów do innego podejścia do nauki przedmiotów ścisłych, ale jak mówi Ilona Grędas-Wójtowicz może się także przełożyć na lepsze wyniki egzaminów zewnętrznych.

Program ma na celu zmotywowanie uczniów do nauki przedmiotów ścisłych. To będzie nauka poprzez kryminalistykę, czyli nietypowe dotąd podejście do nauczania matematyki czy chemii.

Uczniów niewątpliwie może zmotywować także wymiana międzynarodowa, jaka w ramach tego programu będzie realizowana aż z czterema europejskimi krajami – Portugalią, Włochami, Macedonią i Hiszpanią. Ale to nie pierwszy program w jakim Szkoła brała udział.

Program ma objąć uczniów klas od 4 do 8.

Dofinansowanie dwuletniego programu mającego zachęcić do nauki przedmiotów ścisłych wynosi 28 tysięcy 700 euro. Program będzie realizowany od 1 października tego roku do września 2021 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook