Wczoraj jak co roku, Kołobrzeżanie upamiętnili rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.  Uroczystość była poświęcona tym, którzy 80 lat temu stanęli w obronie ukochanej ojczyzny.

 

Obchody rozpoczęły się Mszą Święta,a w Katedrze, po której ruszył pochód pod Pomnik Poległych o Kołobrzeg w Marcu 1945, gdzie m. in. odśpiewano hymn narodowy i złożono kwiaty.

Aby prNa dzień 1 września, przypadła również data 100-lecia utworzenia związku inwalidów wojennych.

Podczas wydarzenia, wręczono odznaczenia za szczególne zaangażowanie na rzecz środowiska kombatanckiego oraz za rozpowszechnianie wiedzy o czynach Wojska Polskiego i walkach o wyzwolenie w marcu 1945r.

 

W trakcie uroczystości odbył się apel poległych i salwa honorowa.zywrócić klimat tamtych tragicznych dni, odtworzono autentyczne komunikaty radiowe o wkroczeniu Niemców do Warszawy, po których uroczystość rozpoczęto hymnem państwowym.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn