Wakacje za nami, a zatem czas na podsumowanie sezonu przez Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu.

Statystyki Komendy Powiatowej Policji mówią jasno, w porównaniu z rokiem ubiegłym było bezpieczniej.

Policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach dojazdowych do miejsc letniego wypoczynku, dbali o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą oraz prowadzili działania profilaktyczne.

W trakcie sezonu letniego, na terenie powiatu, doszło do 19 wypadków, w których śmierć poniosły 3 osoby, a 20 zostało rannych.

Zatrzymano również 87 osób, które zdecydowały się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu, lub innych środków odurzających.

Policjanci prewencji w sezonie letnim interweniowali 2729 razy ujawniając przy tym 1340 wykroczeń głównie zakłócenia porządku, kradzieże czy spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. 

Wakacje to również czas dużych imprez masowych takich jak np. Festival Sunrise, które skutecznie zabezpieczali mundurowi.

Sezon dobiegł końca, ale już za chwilę wraz z jesienną aurą, warunki na drogach znowu ulegną pogorszeniu, dlatego policjanci jak zawsze apelują o zachowanie ostrożności na drogach i uczulają na bezpieczeństwo dzieci na drodze do szkoły.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn