Co powiedziałby Zbigniew Herbert słysząc o propozycji rozszerzenia Regionalnego Centrum Kultury jego imienia o promocję? – pytał Maciej Bejnarowicz. Radni dyskutują o propozycji prezydent by do RCK należała też promocja, i o wyjściu z Lokalnej Organizacji Turystycznej. 

Propozycja wyjścia miasta z LOT nie budziła dzisiaj sprzeciwu wśród radnych Komisji Społecznej. Tyle że wyjście z LOTu jest ściśle związane z drugą propozycją miasta. Powołaniem nowej jednostki Regionalnego Centrum Kultury i Promocji i to już nie jest tak jednomyślnie popierane.

Ilona Grędas Wójtowicz przekonywała, że łączenie kultury z promocją jest rozwiązaniem dobrym i tańszym niż tworzenie osobnych jednostek. "Pierwszym krokiem powinno być uchwalenie strategii promocji" - przekonywał M. Bejnarowicz. 

Pozostali radni takich wątpliwości nie mieli, pytali za to o miejsce pracy dla osób, które będą zatrudnione w dziele promocji. Takie stanowiska pracy mają być stworzone w Porcie Jachtowym. Dotychczasowi pracownicy RCK zostaną na swoich stanowiskach zapewniła zastępca prezydenta. 

Po dzisiejszym posiedzeniu komisji śmiało jednak można powiedzieć, że radni mają już wyrobione zdanie na temat RCKiP. I prowadzone dyskusje raczej nikogo do zmiany stanowiska nie przekonają.

Komentarze  
+2 # dla dzieci dobra 2019-09-03 22:06
Połączenie glow
Większości gadających
Ze zdrowym rozumem i
Elementem racjonalności

Może w końcu w sobornym
UKRow Księstwie Kołobrzeg
Śladowo choc zagości :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Funo 2019-09-04 19:30
Kolesie już zacierają łapska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn