W sobotę, na Cmentarzu Wojennym, odbyły się uroczystości upamiętniające 80 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku.

17 września 1939 roku wojska ZSRR przekroczyły granicę z Polską, wypełniając postanowienia paktu Ribbentrop-Mołotow. Walcząca z agresją niemiecką Polska, została zaatakowana od wschodu, a znaczna część terytorium państwa polskiego znalazła się pod sowiecką okupacją. W wyniku represji stosowanych na zajętym obszarze, 350 tys. osób deportowano na wschód, głównie na Syberię. 

W sobotę na kołobrzeskim cmentarzu, pod Ścianą Pamięci Polskiej Golgoty Wschodu wydarzenia napaści Związku Sowieckiego na Polskę wspominali kołobrzescy Sybiracy, samorządowcy i mieszkańcy Kołobrzegu. 

Pod pomnikiem delegacje złożyły kwiaty,a w niedzielę odbyła się msza święta w intencji Sybiraków i ich rodzin.

 

 

Komentarze  
+2 # podatnik 2019-09-18 08:04
czy to na pewno były uroczystości związane z Dniem Sybiraka?
wygłoszone jedno z przemówień miało odlot historyczny godny wybitnych uczniów z minionej epoki politycznej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn