W dniach 16 - 20 września w szkołach na terenie Kołobrzegu oraz Powiatu Kołobrzeskiego odbywają się badania profilaktyczne w ramach zadania "Profilaktyka wysiękowego zapalenia ucha środkowego u młodzieży wczesnoszkolnej".

Organizatorem i wykonawcą tych badań jest Kołobrzeskie Stowarzyszenie Otolaryngologiczne, które zaprosiło do współpracy Koło Naukowe Kliniki Otolaryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Badania odbędą się już po raz 12, a w tym roku obejmą Szkoły Podstawowe nr 1, 3, 4, 5, 9 w Kołobrzegu oraz szkoły z powiatu w: Dźwirzynie, Drzonowie, Czerninie, Wrzosowie, Rymaniu, Charzynie, Robuniu, Gościnie i Ustroniu Morskim. Całe zadanie realizowane jest ze środków pozyskanych od sponsorów Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Otolaryngologicznego oraz dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu i Urząd Miasta Kołobrzeg.

Badania profilaktyczne ujawniają co roku wiele patologii u dzieci najmłodszych, jest to ok. 8-10 % badanych. Zadanie to, prowadzone w ramach profilaktyki zdrowia, jest dobrze oceniane przez rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim jest korzystne dla dzieci, które szybko mogą zostać skierowane do odpowiedniego leczenia.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn