Uwaga na oszustów podających się za funkcjonariuszy CBŚP. Wczoraj na terenie Kołobrzegu doszło do przypadku podszywania się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, a o wszelkich próbach czy przypadkach oszustw informowanie Policji.

 

Na telefon stacjonarny 71-letniej mieszkanki Kołobrzegu zadzwonił mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna chcąc najpierw wzbudzić zaufanie kobiety podał numer, twierdząc, że jest to jego numer identyfikacyjny. Polecił jej aby zadzwoniła na numer 112, i zweryfikowała jego dane, dalej prowadząc z nią rozmowę. Następnie poinformował kobietę, że w banku miał miejsce atak hakerski i jej pieniądze są zagrożone. Na szczęście kobieta w porę się zorientowała, że dzwoni oszust i natychmiast poinformowała dyżurnego KPP Kołobrzeg.

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i weryfikowanie u członków rodziny historii usłyszanej przez telefon. Mundurowi proszą też osoby młode, aby ostrzegały o zagrożeniu swoich bliskich: rodziców, babcie, dziadków. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn