13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Zdecydowana większość z nas zagłosuje w miejscu swoim zameldowania. Ci, którzy chcą to zrobić gdzie indziej powinni wcześniej o taką możliwość zadbać.

Już w przyszłym miesiącu będziemy wybierać swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Jeżeli chcemy głosować poza miejscem swojego zameldowania musimy się zgłosić do UM po odpowiednie zaświadczenie. Mamy na to czas do 11 października. Lepiej jednak nie czekać do ostatniej chwili.

Można też głosować po wcześniejszym dopisaniu się do spisu lub rejestru wyborców. To trzba zrobić do 8 października. I co ważne. Dopisanie się do spisu (tylko na najbliższe głosowanie) lub do rejestru wyborców (na stałe) dotyczy min osób, które mieszkają w lokalach socjalnych. Nie posiadają one stałego zameldowania. A sytuacje kiedy nie mogły w związku z tym głosować, już się w Kołobrzegu zdarzały.

W wyborach można tez głosować korespondencyjnie lub przez pełnomocnika.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 13 października. Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7 do 21. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn