Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się specjalne zajęcia  na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej w naszym życiu.

Wykłady prowadzone były przez specjalistów z dziedziny sportu i odżywiania.

 

Nagminne przypadki otyłości wśród dzieci, objadanie się niezdrowymi przekąskami oraz brak ruchu, jest coraz bardziej niepokojące, dlatego szkoła zwróciła się o pomoc do specjalistów i zorganizowała specjalne prelekcje.

Polska jest niestety w czołówce krajów europejskich, jeśli chodzi o odsetek dzieci z nadwagą i otyłością.

Niepokój budzi także wzmożona liczba zwolnień z zajęć wychowania fizycznego, które są tak ważne w rozwoju młodych organizmów. 

Takie wykłady jak dzisiaj, odbywają się zarówno w szkołach podstawowych, średnich, a także wśród młodych sportowców. Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie.

Komentarze  
+2 # Natalia 2019-09-19 20:49
Świetny pomysł,brawo PIĄTKA!To bardzo dobra szkoła, pracują tam wspaniali nauczyciele. Brawa Panie Grzesiu!Mam tu dwójkę dzieci i bardzo się cieszę,że wybrałam taką szkołę.Dzieci są zadowolone.Nie siedzą tam z telefonami na przerwach,a bawią się ze sobą i rozmawiają.Szacun dla grona pedagogicznego i oczywiście dyrekcji!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn