Wczoraj w ponad 120 krajach po raz 20-sty obchodzono Światowy Dzień Serca. Z tej okazji Regionalny Szpital w Kołobrzegu zorganizował dla mieszkańców bezpłatne specjalistyczne badania profilaktyczne w kierunku chorób serca.

Obchody Światowego Dnia Serca mają na celu szerokie upowszechnianie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach ich leczenia i profilaktyki. 

Wczoraj w kołobrzeskim szpitalu pielęgniarki wykonywały bezpłatne badania poziomu cholesterolu, hemoglobiny, kwasu moczowego, cukru, jak i pomiary ciśnienia. Można było też skorzystać z wizyty w poradni kardiologicznej.

Jak mówi Waldemar Frąckowiak na choroby serca zapada coraz więcej ludzi młodych, dlatego tak ważna jest profilaktyka wśród wszystkich grup wiekowych.

Komentarze  
0 # gocha 2019-09-30 15:22
kosz na odpady - pełna "profeska"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn