Prezydent miasta rozpoczyna dyskusję dotyczącą Uzdrowiska. Dokładnie wjazdu samochodów do strefy „A” i powiększenia stref płatnego parkowania.  

 

Trzeba chronić Uzdrowisko - mówi prezydent. Problem w tej chwili jest nie tylko nadmierna zabudowa, ale też poziom hałasu i spalin, które są generowane przez samochody.  Nad tym musimy zapanować, mamy już propozycje jak to zrobić - mówi A. Mieczkowska.

Zgodnie z propozycją urzędu, miasto zostałoby podzielone na dwie strefy. „A” to uzdrowisko i „B” śródmieście. Za parkowanie w strefie „A” opłata miałaby wynosić 3,90 za godzinę. Samych stref płatnego parkowania w dzielnicy Uzdrowiskowej także byłoby więcej. 

Mieszkańcy będą mogli korzystać  z abonamentu w ramach Karty Mieszkańca. To przypomnijmy 60 zł za miesiąc na wszystkie strefy.

Anna Mieczkowska chciałaby aby zmiany w dzielnicy Uzdrowiskowej obowiązywały już podczas najbliższego sezonu.

Teraz na ten temat ma się rozpocząć dyskusja min z radnymi.

 

Komentarze  
+1 # podatnik 2019-10-08 17:07
każde miasto dbające o ekologię-klimat robi droższe parkowanie,odstraszające wjeżdżających na plaże
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # andrzej 64 2019-10-09 09:00
ja jestem za tym zeby w strefie usdrowiska zlikwidowac parkingi i wprowadzic zakaz wjazdu samochodom a dojazd mili by tylko policja straz pozara czy samochody ktore dostarczaj artykuly spozywcze i tak jest w ciechocinku gdzie jest strefa wolna od aut :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Kuracjusz 2019-10-09 15:45
Koledzy internauci , a po co rozmieniać się na drobne , może od razu zrobicie "Kołobrzeg Miastem Zamkniętym dla Tutystów "- będzie cisza , spokój i bardzo ekologicznie !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn