Kołobrzescy dzielnicowi patrolują tereny ogródków działkowych, apelując do właścicieli i użytkowników altan, aby prawidłowo je zabezpieczali. Wszystko po to, żeby nie stać się ofiarą złodziei.

 

Jednocześnie mundurowi sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, aby poinformować ich o możliwości skorzystania z różnych form pomocy. Ze względu na pogodę, ogródki działkowe są coraz rzadziej odwiedzane przez właścicieli. Często wykorzystują to złodzieje lub osoby bezdomne, które szukają schronienia przed zimą. Dzielnicowi apelują do właścicieli ogródków działkowych o właściwe zabezpieczenie mienia znajdującego się w altanach i domkach letniskowych przed kradzieżami. Sprawcy takich przestępstw są szczególnie uciążliwi, ponieważ włamując się do altanek niszczą przy okazji ogrodzenia, wybijają szyby, wyłamują drzwi.

Apelujemy również do wszystkich, którzy zauważą osoby bezdomne przebywające w miejscach zagrażających ich życiu i zdrowiu, by przekazywali informacje do instytucji pomocowych. Niekiedy jeden telefon na nr alarmowy 112 może uratować komuś życie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn