Podczas posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji radni rozpatrywali petycję nauczycieli aby przywrócić dodatek za pracę z dziećmi z orzeczeniami o kształceniu specjalnym.

W Szkole Podstawowej nr 5 uczy się około stu dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Nauczyciele takich miejskich placówek z oddziałami integracyjnymi, to w Kołobrzegu 2 szkoły podstawowe i 2 przedszkola, nie chcą się zgodzić z zapisami nowego regulaminu o wynagrodzeniach, w którym nie zagwarantowano im 10 % dodatku za pracę z dziećmi z orzeczeniami.

Podczas posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Ilona Gręda Wójtowicz tłumaczyła, że przygotowany przez prezydent, konsultowany ze związkami zawodowymi nauczycieli, a przyjęty przez Radę Miasta regulamin nie zawiera tych dodatków bo rozporządzenie ministerstwa w tej sprawie nie daje takich możliwości.  

Radni komisji po uzyskaniu dodatkowych danych z Urzędu pochylą się nad petycją jeszcze raz. Chcą też przygotować uchwałę intencyjną do MEN. Natomiast Ilona - Grędas Wójtowicz zapowiedziała, że urzędnicy przygotowują pisma do posłów o zmianę rozporządzenia z 2005 roku, tak by uwzględnić postulaty nauczycieli placówek integracyjnych.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn