Kołobrzeski Klub Pioniera wystąpił z prośbą do Anny Mieczkowskiej o nazwanie ronda w Kołobrzegu imieniem pierwszego prezydenta miasta - Stefana Lipickiego.

Chcemy uhonorować swojego człowieka, człowieka naszego miasta, mówi Krystyna Gawlik. Kołobrzeski Klub Pioniera chce nazwać rondo na ulicy 6 Dywizji Piechoty imieniem Stefana Lipickiego, urodzonego 22 lipca 1910 roku w Berlinie, zmarłego 13 listopada 1981 roku, i pochowanego w Kołobrzegu.

Pionierzy uważają, że Stefan Lipicki jest godny tego aby go upamiętnić.

Krystyna Gawlik liczy na poparcie władz przy podejmowaniu decyzji w sprawie nazwania ronda imieniem pierwszego prezydenta naszego miasta.

Komentarze  
+4 # Dla dzieci dobra 2019-10-18 17:53
Nie wiedziałek
Że domniemani
Pijonierzy to

De facto
sensu stricto
Panna krysia

Co kompalas
Ongi w radzieckije
Szampańskoje
Igristoje u KGB
istow w Bagiczy

To był patriotyczny
Pionierski wyczyn
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Kazia 2019-10-18 20:35
To nie jest wasze miasto , tak się przyzwyczaili do barbarzyńskiej okupacji i zapominają że tu już nie ma KGB i UPA i UB
i SB to są trupy bo zbrodniarze nigdy nie
będą świętymi .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Dawny członek PTTK 2019-10-18 21:42
Wiem , że z PTTK też wpłynął wniosek do RM. Warto przypomnieć, że z PTTK było związanych emocjonalnie i turystycznie tysiące mieszkańców Kołobrzegu . Wielu działaczy PTTK zapisało się złotymi zgłoskami w historii naszego miasta. PTTK działa nieprzerwanie w Kołobrzegu od 1947 roku- nie ma chyba drugiej takiej organizacji. Członkiem PTTK był nawet św. Jan Paweł II.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # andrzej 64 2019-10-20 10:02
ja jestem za tym zeby rondo nosilo imie pierwszego prezydenta kolobrzegu libickiego :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Stary Rocznik 2019-10-20 19:22
Pionierzy nazwijcie to rondo im. Władimira Iljicza Lenina .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn