W ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna droga do szkoły”, kołobrzescy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kołobrzegu.

Mundurowych w komendzie odwiedziła też grupa przedszkolaków z Podczela. Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 7 w Kołobrzegu rozpoczęło się od przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się na drodze , konieczności noszenia elementów odblaskowych a także bezpiecznego poruszania się na ścieżkach rowerowych. Każdy uczeń w trakcie zajęć otrzymał odblask. W ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego przeprowadzili praktyczną lekcję nauki poruszania się w rejonie przejścia dla pieszych z uczniami kołobrzeskiej „siódemki”.

Podczas spotkania w komendzie funkcjonariusze przedstawili przedszkolakom na czym polega praca policjanta. Kolejnym elementem spotkania był temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi omówili podstawowe zasady oraz radzili jak unikać innych niebezpieczeństw mogących wystąpić w życiu codziennym. Policjanci szczególną uwagę poświęcili obowiązkowi używania elementów odblaskowych, poza terenem zabudowanym, po zmierzchu.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn