Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 właśnie wróciła z niezwykłego wyjazdu do Kotliny Kłodzkiej.

Nie była to zwyczajna wycieczka szkolna, ale warsztaty językowe prowadzone przez wolontariuszy z innych krajów. Głównym założeniem międzynarodowego programu EuroWeek był rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych u uczniów poprzez stosowanie różnorodnych technik, co pomoże przygotować ich do integracji i zrozumienia obecnego świata. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, a dzięki temu, że wolontariusze nie byli native speakerami, uczniowie mieli możliwość poznawania języka angielskiego w różnych brzmieniach.

Poza aktywną nauką języka angielskiego młodzież brała czynny udział w zajęciach integrujących zespół, budujących pozytywną samoocenę, kształtujących postawę szacunku do ludzi o odmiennych poglądach i religii. Nawet ci najbardziej nieśmiali odnosili sukcesy odważnie występując przed publicznością i świetnie się bawili tańcząc, mówiąc po angielsku i przygotowując projekty grupowe. Niezwykle interesujące były prezentacje o kulturze krajów, z których pochodzili wolontariusze - Indonezja, Wietnam, Kolumbia, Chile. Doświadczenia tam zdobyte z pewnością pomogą naszym uczniom w nawiązywaniu nowych relacji z rówieśnikami z innych krajów i otworzą im niejedne drzwi życiowych możliwości.

 

Komentarze  
+2 # RodzicezSP5 2019-10-21 19:09
Brawo SP5!Brawa dla dzieci i wychowawców! Super!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn