Ponad 40 wniosków o wykup mieszkania z bonifikatą wpłynęło do Urzędu Miasta w ostatnim czasie. Zainteresowanie mieszkańców jest związane z ogłoszonymi przez prezydent planami rezygnacji ze sprzedaży mieszkań komunalnych ze zniżkami.

Mieszkasz w lokalu komunalnym powyżej 20 lat, możesz mieszkanie wykupić z 95% bonifikatą. Obniżka uzależniona jest czasu najmu i wynosić może także 75, 50 i 25 %. Ale do czasu. Jak już informowaliśmy miasto rezygnuje z takiej sprzedaży. NA najbliższej sesji ma być podjęta odpowiednia uchwała.  Na reakcje najemców nie trzeba było długo czekać. W ciągu kilkunastu ostatnich dniach do UM wpłynęło prawie tyle wniosków ile do tej pory w ciągu całego roku składali mieszkańcy. W sumie w KTBS bo tu w pierwszej kolejności składne są wnioski, później są przekazywane do Urzędu jest ich już 46. 

Ze składaniem wniosków nie można zwlekać. Czasu na wykupienie mieszkania ze zniżką nie będzie dużo. 

 

 

Komentarze  
+4 # ObiektywnyMieszkaniec 2019-11-27 22:25
Taka bonifikata powinna przysługiwać tylko i wyłącznie tym rodzinom, które sumiennie przez wskazany okres uiszczały opłaty za mieszkanie! Popieram jednocześnie zapowiedziane zmiany w polityce mieszkaniowej miasta w temacie wykupu. Osoby, które nie kwalifikują się do otrzymania przez miasto mieszkania komunalnego muszą spłacać 100% wartości nieruchomości np. 20-30 lat i od nikogo nie otrzymują takiej bonifikaty czy też dopłaty. Traktujmy wszystkich na równi.
Mieszkania komunalne jak wiadomo z publicznych informacji przekazanych przez Urząd Miasta nie zawsze były przyznawane zgodnie z potrzebami wnioskodawcy. Dlaczego nikt do tej pory nie poniósł w tym temacie kary?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Bezdomny 2019-11-28 22:08
Widać tu dużą sprzeczność interesów , mieszkańcom opłaci się kupić mieszkanie za 5% jego wartości , a magistratowi sprzedać te mieszkanie za 100% wartości -założę się , że już wielu politycznych biznesmenów intensywnie myśli co by tu zrobić żeby czasu na wykupienie mieszkania ze zniżką nie było zbyt dużo , przynajmniej nie dla wszystkich .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Zofia 2019-12-01 14:34
Mojej rodzinie nikt nie dał mieszkania komunalnego tylko musieliśmy sobie kupić sami z pomocą kredytu. Dlaczego maja mieć zniżki niech najemcy spłacają 100% wartości mieszkania w czynszu nawet i przez 30 lat tak jak ja kredyt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # bodek 2020-01-22 00:55
pani zofi trzeba bylo sie urodzic wczesniej a nie zalic sie nie ktorzy lokatorzy to juz czynszem splacili mieszkania np. po 50-60 latach i czego im zalowac nalezy im sie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn