Kolejny raz w muzeum „Patria Colbergiensis” zagości archeolog dr Marta Chmiel Chrzanowska. Wykład odbędzie się dnia 7 grudnia 2019 roku o godz. 17:00 w podziemiach ratusza.

Będzie on poświęcony podsumowaniu badań prowadzonych w ramach projektu: „Kulturowe oblicza życia i śmierci – nieinwazyjne badania nad osadnictwem pradziejowym w lasach Bagicza”. Jak mówi dr Marta Chmiel Chrzanowska: „Po niemal 1,5 roku badań terenowych i laboratoryjnych pragniemy podzielić się ich wynikami, które miejscami są dla na zaskakujące. Mimo, że projekt miał charakter archeologiczny, mieszają się w nim historia, chemia, biologia i fizyka co pozwoliło maksymalnie wykorzystać nam szansę na zbadanie przeszłości Bagicza”. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn