Krew to jeden z najbardziej pożądanych „leków”, jakimi dysponuje medycyna. Można ją uzyskać tylko od drugiego człowieka, dlatego liczba dawców zawsze jest niewystarczająca.

 

Duże zapotrzebowanie na krew wynika z rozwoju medycy i stosowania nowoczesnych metod leczenia. Tylko w ciągu jednego roku w Polsce wykonuje się ponad 1,5 mln transfuzji krwi, które ratują życie i zdrowie ludzkie.

Żeby zostać dawcą krwi, należy udać się do terenowego punktu krwiodawstwa, znajdującego się w Szpitalu, zgłosić się do rejestracji i wypełnić ankietę. Każdorazowo obywa się wizyta lekarska.

Nie ma możliwości zarażenia się chorobami podczas oddawania krwi, ponieważ sprzęt jest jednorazowego użytku.

Dawcy przysługuje dzień wolny od pracy, płatny. Po zabiegu nie należy wykonywać dużego wysiłku fizycznego i m. in. prac na wysokości.

Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8-11.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn