Dziecięce lecznictwo uzdrowiskowe i  Biała Księga, dokument w którym znalazły się zapisy o likwidacji opłaty uzdrowiskowej połączyły marszałka Geblewicza i posła Hoca. Choć w tym przypadku mówiąc o połączeniu mamy na myśli wywołanie konfliktu.

 

„Panie Hoc, niech Pan się weźmie do roboty! Za coś Pan te pieniądze od podatników bierze.” powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz podczas piątkowej konferencji prasowej. Geblewicz zarzucił posłowi PiS brak działań w sprawach fundamentalnych dla miasta, chodzi o zagrożoną opłatę uzdrowiskową. „Dzisiaj (Czesław Hoc – przyp. red.) zajmuje się tematem finansowania lecznictwa uzdrowiskowego dla dzieci, który to temat podnosimy mu od czterech lat. Mówimy cały czas, że jest tam zbyt mało pieniędzy.”

„Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni.” odpowiada poseł PiS, Czesław Hoc. „To takie zbójeckie prawo opozycji: narzekać.” Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym Szpital Uzdrowiskowy Słoneczko i powinien dbać o pacjentów, personel i zaplecze.

„Nie pozwolimy by opłata uzdrowiskowa zniknęła. Będziemy dyskutować.” mówi poseł Czesław Hoc. Ale też dodaje, że uzdrowiska to nie tylko ta opłata. I nie tylko jej ewentualny brak stanowi zagrożenie. Jest nim także betonowanie miasta czy brak dbałości o złoża borowiny. „Będziemy się przyglądać jak wydawane są pieniądze z opłaty uzdrowiskowej” dodaje również poseł Hoc.

 

 

Publikujemy treść listu posła Czesława Hoca do marszałka Olgierda Geblewicza.

 

Do Pana Marszałka Geblewicza ! 

„Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało”

Szanowny Panie Marszałku!

Wystosowałem do Pana, Panie Marszałku Województwa Zachodniopomorskiego jako organu odpowiedzialnego za Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy „Słoneczko” w Kołobrzegu  prośbę o przedstawienie informacji w zakresie moich niepokojących wiadomości w aspekcie bieżącego działania i koncepcji dalszego funkcjonowania Szpitala. Jego  „sukcesywnego uszczuplania bądź deprecjonowania wartości i waloru świadczonych usług z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego i z zakresu oświaty dotyczące „małego” kuracjusza i młodzieży” oraz  prawdopodobnym zamiarem powolnego wygaszania działalności naszego „Słoneczka”. 

Pan, Panie Marszałku, nawet dokładnie nie zapoznając się z oficjalnym pismem nie tylko nie zainteresował się problemem, lecz od razu zaatakował „ad personam”.  

Pragnę podkreślić, iż napisałem do Pana z zachowaniem wszelkich reguł szacunku dla piastowanego stanowiska, a nade wszystko w trosce o dobro i wartości wspólne jako mieszkaniec Kołobrzegu, lekarz i poseł na Sejm RP.

Co prawda, dowiedziałem się (z taśm „Sowa i Przyjaciele” z października 2013 r. z rozmowy Pana ze szczecińskim biznesmenem w kwestii lobbingu rozbudowy Centrum Handlowego), że Pan lekarzy traktuje jako „wyleniałe ryje”, a co myśli Pan o bezrobotnych i kupcach, wypowiedział się ów biznesmen: „Olgierd, sam mi coś powiedziałeś. Bardzo ważne i ja to wszystkim powtarzam teraz. Powiedziałeś bardzo ważną rzecz kiedyś, że bezrobotny nie pójdzie ku**a nigdy, tym który będzie głosował ku**a na tą czy inną stronę. Bezrobotny jest ku**a nikim, to jest głos zero. Kupiec jest ku**a tą samą mendą”.

Zatem, merytorycznej odpowiedzi  jako lekarzowi nie mogłem się spodziewać. Bezrobotny i kupiec, raczej też nie mógłby się spodziewać od Pana ani odpowiedzi ani szacunku. 

Co więcej, nawet poseł na Sejm RP, też dla Pana to żadna postać, jeśli jest przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości. Bowiem, o aferze melioracyjnej, w której ustawiono ponad 100 przetargów na łączną kwotę ponad 600 milionów złotych z aktem oskarżenia obejmującym 32 osoby z kilkudziesięcioma zarzutami (w tym - ośmioro oskarżonych złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze) Pan twierdzi że to jest …” z inspiracji politycznej PiS-u”, a opinia szczecińskiego wydziału Prokuratury Krajowej, że mógł Pan, Panie Marszałku nie dopełnić obowiązków polegających, m.in. na „zaniechaniu nadzoru” nad zarządem melioracji (obowiązek tego nadzoru wynika z przepisów ustawy o samorządzie województwa), w wyniku czego doszło do „działania na szkodę interesu publicznego” - Pan po prostu nazywa -  „brudną kampanią przedwyborczą”.

 

Jednakże jest coś, co musi Pan respektować. To ustawa z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora, art. 20 , ust. 2 „Organy i jednostki, wobec których poseł lub senator podjął interwencję, są obowiązane najpóźniej w ciągu czternastu dni powiadomić posła lub senatora o stanie rozpatrywania sprawy i w terminie uzgodnionym z posłem lub senatorem ostatecznie ją załatwić”

Zatem, Szanowny Panie Marszałku, proszę się ogólnie ogarnąć, wyzbyć się niebywałej arogancji i tupetu (rodem z taśm „Sowa i Przyjaciele”), nabrać szacunku dla pełnionej przez Pana funkcji Marszałka, a nade wszystko wykazać pokorę i respekt dla obywateli (w tym - lekarzy, kupców i bezrobotnych). Wskazane  też - pójście do Canossy. Następnie z autentyczną troską pochylić się nad problemem Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Słoneczko” w Kołobrzegu. I powiadomić posła na Sejm RP w ciągu ustawowych 14 dni o podjętych działaniach na rzecz wspólnego dobra - Szpitala Uzdrowiskowego,  jego małych kuracjuszy i załogi „Słoneczka”. 

Z poważaniem

Czesław Hoc

poseł na Sejm RP

 

Źródła cytatów:

www . tvp.  Info,  Szczecin tvp, Gazeta Wyborcza 

Komentarze  
+15 # Polak Mały 2019-12-02 17:48
Panie Geblewicz , jak pan potrzebujesz pieniędzy to weż se pan kredyt - jak to mówiła żona byłego prezydenta , tego szguna od bigosu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # isau 2019-12-02 17:52
Geblewitz jest z tego znany. Przyjedzie, pogada sobie, narobi zamieszania, a potem wyjeżdża i ma wszystko gdzieś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # DFG 2019-12-02 18:03
zabrać Kołobrzegowi op;atę uzdrowiskową!!! To nie jest już żadne uzdrowisko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # Stara Siostra 2019-12-02 21:18
Panie Geblewicz , powiedz pan tak szczerze co dalej będzie z naszym szpitalem , bo jak się porówna to co kiedyś było i co teraz jest, to smutna łezka w oku staje .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # podatnik 2019-12-03 03:48
klienci szpitala w Kołobrzegu położą Platformę w najbliższych wyborach na "deski"
A zawdzieczać to będzie skuteczności z zarządzaniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Hoc 2019-12-03 06:07
Oddawaj 33 miliony!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # pisdzielcy 2019-12-03 09:25
Ale prymitywne komentarze komentarze.
A za jakiego rządu szpital kołobrzeski miał się dobrze ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Marek Jot 2019-12-04 08:30
W punkt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # TOM 2019-12-03 13:08
Mam wrazenie,ze wszyscy cieszumy sie z majstrowania rzadzacych przy uzdrowisku.Przypominam,ze likwidacja uzdowiska,moze odbywac sie na podstawie bardzo niekorzystnych operatów,ktore poki co na to nie wskazuja.Natomiast przez ubiegle laty,nikomu z rzadzacych nie przyszlo do glowy zabieranie uzdrowiskom pieniedzy.Panu Hocowi,mieszkańcowi Kolobrzegu,proponuję spacer po uzdrowisku przypomniec sobie jak wygladały promenady,tereny mola,tereny wokół Latarni,drogi,chodniki w Uzdrowisku.plaza sciezki rowerowe.Srodki unijne i peniadze z oplat uzdrowiskowych zmieniły oblicze tej,uzdrowiskowej częsci miasta.Inaczej Panie posle beda to pustenieprawiedliwe słowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Nemo 2019-12-03 18:56
faktycznie - zmieniło się. Wszędzie beton i tandeta. Coraz nowe wielkie hotele i apartamnetowce. Park nadmorski to w sezonie tor gokartowy, wybieg dla psów, zasmrodzony i zatłoczony. Nie wspomnę o "promenadzie" za 17 milionów zł. Chyba najdroższa promenada jak istnieje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Ziuta 2019-12-03 16:43
Panie pośle Hoc czy "Zdradzieckie mordy" ( pańskiego szefa ) to też jest "atak ad personam".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # do Ziuta 2019-12-03 17:12
Zdradziecki mordy - to w mojej i milionów Polaków ocenie bardzo delikatne sformułowanie w stosunku do tych zdrajców co maczali swoje łapy w
"kataserofie smoleńskiej" .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # kuba 2019-12-03 20:21
Cytuję do Ziuta:
Zdradziecki mordy - to w mojej i milionów Polaków ocenie bardzo delikatne sformułowanie w stosunku do tych zdrajców co maczali swoje łapy w
"kataserofie smoleńskiej" .

Debil jak boga kocham debil!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # henryk 2019-12-03 20:11
przekazanie uzdrowiska kołobrzeg samorządowi zdegradowało je.oni-po nie umieją zarządzać to nie są gospodarze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # do kuba 2019-12-03 21:09
Biedny Kubo , ty tylko bezmyślnie mówisz , że kochasz Boga , bo tak na prawdę to jesteś pachołkiem diabła .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn