W sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się debata edukacyjna. Spotkanie miało na celu zdiagnozowanie kluczowych problemów w szkołach prowadzonych przez Gminę i wypracowanie nowych kierunków działań.

Moderatorką debaty była pani Małgorzata Lachtara, zaś udział wzięli w niej wójt Włodzimierz Popiołek, urzędnicy Gminy oraz przedstawiciele wszytskich społeczności szkolnych- nauczyciele, reprezentanci instytutcji wspierających, uczniowie i rodzice. W ramach poszerzenia diagnozy lokalnej oświaty każdą grupę poproszono o spisanie na plakacie ich przemyśleń o edukacji. Zadano im pytania "Jak jest?", "Jak powinno być?", "Dlaczego tak nie jest?" i "Jakie zmiany wprowadzić?". Każda grupa miała okazję do zaprezentowania swoich myśli, co doprowadziło do konstruktywnej debaty, która na długo zapadnie w pamięci, a może być też początkiem zmian w oświacie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn