Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radni zagłosowali przeciwko likwidacji opłaty uzdrowiskowej. To odpowiedź radnych na opublikowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki „Białą księgą regulacji systemu promocji”, która dotyczy m.in. likwidacji tej opłaty.

Przypomnijmy, 22 listopada podczas konferencji prasowej prezydent miasta poinformowała o opublikowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki „Białej księdze regulacji systemu promocji”. To dokument, który proponuje uporządkowanie szeregu spraw związanych z turystyką i zakładający  likwidację opłaty uzdrowiskowej. Dla naszego miasta oznacza to stratę około 30 milionów rocznie.  Opłata uzdrowiskowa dla Kołobrzegu jest poważnym zastrzykiem gotówki.     

Dlatego przedstawiciele wszystkich klubów sporządzili uchwałę intencyjną, w której sprzeciwiają się likwidacji opłaty uzdrowiskowej. Przypomnijmy „Biała Księga  regulacji systemu promocji” zakłada likwację opłaty uzdrowiskowej i zastąpienie jej opłatą turystyczną.

Likwidacja opłaty uzdrowiskowej mogłaby zahamować część istotnych dla miasta inwestycji, podkreślają radni.

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych także stanowczo sprzeciwiło się regulacjom prowadzącym do odebrania gminom opłaty uzdrowiskowej.

Komentarze  
+7 # Cieniaki - Żebraki 2019-12-09 17:39
Weżcie się do roboty , a nie liczycie na darmoszkę od innych Polaków , przecież budżet państwa to są pieniądze wypracowane przez wszystkich Polaków .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Viking 2019-12-10 20:51
to już nie jest żadne uzdrowisko, a więc pobieranie opłaty uzdrowiskowej jest bezzasadne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn