Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Anna Mieczkowska ogłosiła wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. W głosowaniu wzięło udział ponad 4 tysiące mieszkańców. W tegorocznej edycji budżetu wyłoniono aż 14 zwycięskich projektów, z czego 6 z kategorii infrastrukturalnej i 8 społecznej.

 „Bo masz wpływ na Kołobrzeg”, pod takim hasłem Urząd Miasta zachęcał do składania wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mieli możliwość głosowania i wyboru jednego projektu społecznego i jednego infrastrukturalnego z łącznej liczby 37 projektów. Na projekty infrastrukturalne przeznaczona została kwota 800 000 zł, natomiast na projekty społeczne 200 000 zł. 

Według Anny Mieczkowskiej wszystkie projekty biorące udział w głosowaniu odzwierciedlały potrzeby mieszkańców. 

Największą ilość głosów w kategorii  infrastrukturalnej zdobył projekt  "Ćwiczyć Każdy Może, czyli budowa otwartej siłowni zewnętrznej dla mieszkańców osiedla Podczele przy szkole Podstawowej nr 9". 

W kategorii społecznej największą ilość głosów zdobył projekt „Od Juniora do Seniora – inaczej aktywizacja i integracja wielopokoleniowa osób pełnosprawnych i z niepełnosprawnościami".

 Jak mówi Anna Mieczkowska rozpiętość głosów była bardzo duża.

Wszystkie zwycięskie projekty będą realizowane w przyszłym roku. Tegoroczny budżet na projekty wynosi 1 mln złotych.

 

Więcej na ten temat już wkrótce w materiale wideo.

Komentarze  
+14 # Kołobrzeżanin 2019-12-11 18:45
Ja to się cieszę byle czym , byle co ich cieszy !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # Titio 2019-12-11 18:47
Czy z każdej konferencji ta pani musi robić show?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # mieszkaniec9 2019-12-11 21:08
Ta pani w każdym wystapieniu publicznym , się cieszy , nawet z PO-dwyżki 550% smieci , na 14 dni przed świętami , z prezentu dla swoich wyborców , i 12 radnych apostołow ,Judaszy którzy przed wyborami chodzą po domach a teraz nie pozwolą zabrać głosu publicznie na sesji ? przewodniczący rady Lewus 150 głosów w wyborach , i rządzi 45 tysięcznym miastem , pracując w Zieleni nic nie robiąc , i ma czelność PO-dnosić PO-dwyzki kosztem wyborców by mieć kase dla siebie i kolesi żenada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # wstyd 2019-12-12 16:22
przy[wulgaryzm]sy mieczkowskiej !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Marek51 2019-12-14 22:08
Ćwiczyć każdy może raz lepiej a raz gorzej! Pani Prezydent tez ćwiczy z nami pewien projekt polegający na ogłupianiu nas za nasze pieniądze czasami lepiej, a czasami gorzej. Ciekawe, czy ona ma poczucie czystego sumienia? Bo poczucie spełnienia się w nowej roli ma, tylko zapomina przed kim występuje.To nie jest przedszkole pani Prezydent!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn