Podrzucanie śmieci to nic nowego. W Kołobrzegu takie sytuacje zdarzają się od dawna. Okazuje się jednak, że jest zasadnicza różnica w tym czy śmieci zostaną nam podrzucone do czy przed wiatę śmietnikową. 

 

W Kołobrzegu w związku z podwyżkami o śmieciach jest ostatnio bardzo głośno. My dzisiaj poruszymy temat ich podrzucania. Okazuje się że nawet udokumentowanie takiego zjawiska nie musi skutkować ukaraniem podrzucającego śmieci. Przekonali się o tym mieszkańcy Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

Ktoś przywiózł śmieci i podrzucił je do wiaty przy Gierczak. Zarejestrował to monitoring. Sprawa trafiła na policję opowiada Artur Mackiewicz prezes KSM. Policja sprawcę ustaliła i na tym temat zakończyła. Według funkcjonariuszy mężczyzna wyrzucał śmieci jednej z mieszkanek wspólnoty przy Gierczak.

Do KSM nie dotarła oficjalna informacja o tym. Dotarła inna, że wiata śmietnikowa jest miejscem przeznaczonym do składowania odpadów. I że w przypadku poniesienia przez spółdzielnię dodatkowych kosztów wywiezienia śmieci wyrzuconych przez zarejestrowanego przez monitoring mężczyznę, KSM może dochodzić swoich roszczeń w sądzie.

 

Podrzucanie śmieci jest często odnotowywane przez Straż Miejską. I strażnicy zwracają uwagę na pewną różnicę. Wyrzucenie odpadów do wiaty nie jest karalne, obok już tak - mówi Mirosław Kędziorski komendant Straży Miejskiej.

Straż Miejska już wiele razy kierowała wnioski do sądu o ukaranie osób, które podrzucały śmieci pod wiaty śmietnikowe. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

Dzisiaj po drastycznych podwyżkach opłat za śmieci ich podrzucanie staje się jeszcze większym i droższym problemem.  Artur Mackiewicz sprawę z własnego podwórka kwituje tak: „Dochodzimy do takich absurdów, że najbardziej strzeżonymi miejscami na naszych osiedlach (…) są śmietniki”. 

Komentarze  
+7 # Śmieciarze 2019-12-13 01:14
Dochodzimy do takich absurdów , że upadające PO chce się teraz na śmieciach dorobić !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # dla dziatwy dobrostanu 2019-12-14 12:52
Wydziały Homosowietikussy
Kogo w wyborach wybierały

Teraz jak bat słusznie chłoszcze
Płakały lamentowała i rozpaczaly

Naród kochać obietnice puste
Wiedzieli to to starożytni Grecy

Od tej maksymy goj żaden nijak
Już nie uciecy :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # dla dziatwy dobrostanu 2019-12-14 12:57
Wydziały Homosowietikussy :o
Powinno być :
Widziały Homosowietikussy :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # dla dziatwy dobrostanu 2019-12-14 13:06
Tak więc wew
Klatce z małpami

Napusć jednych
Gojów na drugich

W tenże sPOsob
Prosty my Bracia

Młodsi w Niewierze
Wsiegda w POllinie

Będziemy PANAMI :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn