Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Rośnie liczba osób zarażonych oraz ofiar. Zdaniem epidemiologów, kwestią czasu jest pojawienie się wirusa w Polsce. W związku z tym, Szpital Regionalny w Kołobrzegu wydał oświadczenie.

Szanowni Pacjenci!

W związku z globalnym narastaniem występowania choroby COVID-19, związanej z zakażeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2, przekazujemy zalecenia postępowania zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z dn. 24.02.2020.

Osoba, która zauważy u siebie objawy infekcji dróg oddechowych i łączy je z pobytem w rejonach zwiększonego występowania zakażeń nowym koronawirusem (obecnie: Chiny, Daleki Wschód, Włochy) lub miała kontakt z osobami powracającymi z tych rejonów, powinna w pierwszej kolejności skontaktować się z lokalną Inspekcją Sanitarną („Sanepid”), w powiecie kołobrzeskim pod numerem telefonu alarmowego: 694 493 755. W uzasadnionych przypadkach pacjent zostanie skierowany do odpowiedniej placówki.<div class="videores"><iframe width="720" height="433" src="https://www.youtube.com/embed/c8BHg_iApiI?rel=0" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe></div>

Komentarze  
+17 # Corona 2020-02-27 10:49
2019 n Cov i ich związek z łuskowcami pochodzącymi z Afryki i z Azji, a sprzedawanymi głównie do Chin i Wietnamu, interesuje mnie w tym aspekcie najbardziej, bo jeśli się tego nie zlikwiduje, to będzie to walka z wiatrakami! W sanepidzie kołobrzeskim nic na ten temat nie wiadomo! Natomiast u chińczyka można nadal zamówić takie „ smaczne i egzotyczne” jedzonko! Czy nikt nad tym nie panuje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # Michalina 2020-02-27 11:02
W Niemczech gwałtownie rozprzestrzenia się wirus opryszczki HPV6 i HPV7 towarzyszący 2019 n Cov właśnie po konsumpcji potraw kuchni chińskiej i wietnamskiej. Coś jest chyba na rzeczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn