Podczas sesji Rady Miasta radni większością głosów przyjęli projekt uchwały dotyczący zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Kołobrzegu. Głównym powodem są wysokie koszty jej utrzymania.

Roczne koszty utrzymania Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Kołobrzegu przy Bogusława X to około 220 tys. złotych. Subwencja oświatowa na 2020 rok wyniosła około 50 tys. Pozostałe środki na funkcjonowanie szkoły musiałoby dołożyć miasto. Dodatkowo nie udało się przeprowadzić takiego postępowania rekrutacyjnego jakie było zakładane.

W tej chwili  nauką w Szkole Podstawowej dla Dorosłych zainteresowane są trzy osoby.

Nie szukajmy na siłę oszczędności w oświacie, mówiła Karolina Szarłata-Woźniak, sprzeciwiając się likwidacji szkoły.

Gdyby jednak znaleźli się chętni aby do takiej szkoły uczęszczać Romuald Kociuba zapewnił, że miasto stworzy dla nich alternatywę.

Radni większością głosów przyjęli projekt uchwały o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Kołobrzegu. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Kuratorium Oświaty.

 

Więcej na ten temat już wkrótce w materiale wideo.

 

Komentarze  
+8 # naUCZONA 2020-02-27 15:37
Jaka Szkoła dla Dorosłych. Generowanie niepotrzebnych wydatków. Przepraszam bardzo, ale dlaczego podatnicy/ samorządy mają finansować to, że ktoś NIE CHCIAŁ się uczyć. W polskim prawie jest obowiązek nauki do 18 roku życia. Co oznacza, że dziecko idąc do szkoły w wieku 7. lat przez kolejnych 11 lat mają OBOWIĄZEK uczęszczać do SZKOŁY i kontynuować naukę rok w rok. Mają wakacje, ferie, przerwy weekendowe. A w ROLI rodzica pobierającego na nie rożnego typu ŚWIADCZENIA, mają obowiązek DOPILNOWANIA, by ich dzieci uczestniczyły w zajęciach. Jeżeli ktoś przez 11 lat nie mogł skończyć 8 klas SZKOŁY PODSTAWOWEJ. To teraz niech PŁACI za to, że gdy był na to czas to olewał wszystko. Gdy MOPS i SZKOŁY w końcu zaczną egzekwować prawo, to nie będzie tego typu problemów. Dlaczego nikt się nie przejmuje tym, że gdy ktoś skończy szkołę to musi na studia iść do innego miasta i też za to płacić. nie każdy musi skończyć studia, ale gdy ktoś sobie nie radzi z nauką to od tego też są odpowiednie placówki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # DeyaVu 2020-02-28 08:29
Nie taka prosta sprawa z egzekwowaniem obowiązku szkolnego. Nałożenie kary pieniężnej na rodzica kończy się zazwyczaj tym,że dziecko pojawi się na jedną godzinę w szkole i....procedura zaczyna się od nowa. Kurator tłumaczy to tym, że dziecko wykazało wolę uczęszczania do szkoły. I dziękujemy bardzo.....po 18 roku życia wszelkie urzędy państwowe kończą procedurę egzekwowania obowiązku szkolnego dziecka.
I to tyle......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Do Roboty Młoty 2020-02-27 16:00
Jak wszyscy będą tak bardzo wykształceni , to kto będzie śmieci zamiatał po jaśnie państwo nowoczesnych europejczykach ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # szkoły 2020-02-27 19:15
Przecież są uczniowie którzy po 2 lata powtarzają rok szkolny i jakoś podstawówkę kończą. Jeżeli osoba małoletnia jest zdegenerowana to szkołę może kończyć w poprawczaku. A jeżeli olała naukę bo jej się po prostu nie chciało - to teraz niech się jej chce iść do pracy i za swoje pieniądze ukończy prywatną szkołę. Skończmy z rozdawnictwem pieniędzy z naszych podatków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # kiedyś... 2020-02-28 21:23
Pamiętam jak kiedyś do mojej klasy ósmej przyszedł chłopak przeniesiony z innej szkoły i kończył 18 lat (to nie był Kołobrzeg). Miał problemy z nauką ale pomagaliśmy mu z przedmiotów z których "kulał". Nikt mu nie dokuczał, nie wyśmiewał, tylko pomagał. I skończył szkołę z dobrym wynikiem. A w "wujku" podkochiwało się połowę dziewczyn. :roll:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook