W Szczecinie miał swój finał Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. Czwarta edycja zawodów była ostatnią, która zakończyła rywalizację pływaków z roczników 2008 i 2009 dwóch województw.

Z ostatniej edycji Alan Fedasz i Zuzanna Głuch przywieźli wartościowe wyniki, które dały odpowiednio drugie miejsce Alanowi i trzecie miejsce Zuzannie w konkurencji 100m stylem dowolnym w roczniku 2008. Alan pokonał ten dystans w czasie 1:02.21 poprawiając rekord życiowy, Zuzanna przypłynęła na metę w czasie 1:07.50 także ustanawiając "życiówkę”.

W ogólnej klasyfikacji po czterech edycjach Alan Fedasz znalazł się na drugim miejscu wśród najlepszych 13-latków, a Zuzanna Głuch ostatecznie zajęła szóste miejsce. W pierwszej dziesiątce najlepszych pływaczek 13-letnich znalazła się jeszcze Natalia Szpakiewicz, która uplasowała się na dziesiątym miejscu.

W czasie całej edycji prowadzono także klasyfikację najlepszych stylowców i tu Alan Fedasz znalazł się znowu na drugim miejscu wśród 13-latków pływających stylem dowolnym i na szóstym miejscu wśród grzbiecistów. Zuzanna Głuch sklasyfikowana została na trzecim miejscu, a Natalia Szpakiewicz na czwartym miejscu wśród pływaczek startujących stylem dowolnym. Natalia i Zuzanna klasyfikowane były jeszcze w stylu grzbietowym gdzie zajęły odpowiednio czwarte i ósme miejsce.

Rywalizacja w tym sezonie była szczególnie trudna ze względu na panującą pandemię koronawirusa, mimo wszystko udało się uzyskać satysfakcjonujące wyniki, które dają podstawę do dalszego wspaniałego rozwoju pływackiego MKP Kołobrzeg.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook