Na jeziorze Siecino odbyły się XX Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Powiatu Drawskiego. W zawodach wzięło udział 140 zawodników z 19 klubów z całej Polski. Jednym z tych klubów był UKŻ Błękitni.

Klub wystawił swoją reprezentację w klasie Optimist, gr. C do lat 10. Klasa podzielona była jeszcze na mniejsze grupy, osobno startowali trochę młodsi zawodnicy, osobno chłopcy i dziewczęta. Młodzi żeglarze startowali w wyścigach na sterze, żaglu i małym żaglu.

W wyścigach na sterze Błęktini nie próżnowali. W swoich klasach Antoni Staszkowski, Aleksander Kowalewski oraz Bruno Skrocki zajęli kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Jeszcze lepiej reprezentacja wypadła podczas wyścigów na żagiel. Zdobyli 3 pierwsze miejsca - Bartek Drążek, Adam Kramarz i Julia Kramarz. Przypadły im także dwa drugie miejsca - Zuzanna Niewiarowska i Lena Kulczycka oraz jedno trzecie - Maja Staszkowska.

Serdecznie gratulujemy najmłodszym żeglarzom i życzymy im dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook