W ramach Kołobrzeg Kite Challlenge w terminie 18 - 20 czerwca 2021 r. na kołobrzeskiej plaży centralnej przy Latarni Morskiej odbędą się zawody kitesurfingowe i wingfoilowe w randze Pucharu Polski Polskiego Związku Kiteboardingu PZKite.

Będzie to druga edycja tych zawodów jakie zadebiutowały w Kołobrzegu w sierpniu 2020 r. Zeszłoroczne zawody wzbudziły spore zainteresowanie widzów. Dawno nie widziano w Kołobrzegu tylu latawców kitesurfingowych ścigających się na jednej trasie.

Podczas regat będziemy mogli oglądać zmagania najlepszych polskich zawodników i spodziewamy się również gości zza granicy. W trzy dni zawodów zostaną rozegrane trzy klasy: Formuła Kite (olimpijska), Arrows (młodzieżowa) oraz Wingfoil, czyli najnowsza rewolucja w sportach wodnych - napędem zawodnika jest dmuchane skrzydło. Każdą z tych klas łączy hydro skrzydło, na jakim zawodnicy będą unosić deski nad wodą.

Polscy zawodnicy zaliczają się do światowej czołówki, a zawody tej rangi dadzą im możliwość osiągnięcia lepszych rezultatów sportowych i opływania w warunkach morskich. Organizatorzy zbudują również plażową strefę, w której mieszkańcy i turyści będą mogli spędzić aktywnie czas na plaży i wodzie.

Dedykowany zawodom odcinek plaży centralnej jest jednym z najlepszych akwenów w Polsce ze względu na szeroki zakres kierunków wiatrowych pozwalający rozegrać zawody. Informacje o Kołobrzeg Kite Challenge: https://www.facebook.com/KolobrzegKiteChallenge

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook