Kołobrzeg po raz pierwszy przystąpił do rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Aby dodać miastu nieco punktów, ale też aktywnie spędzić czas, w sobotę zorganizowano rowerowy rajd. 

Spod kompleksu Milenium, przez Korzystno, Głowaczewo i Dźwirzyno. W sumie blisko 30 kilometrów mieli do pokonania uczestnicy rowerowego rajdu organizowanego przez kołobrzeski MOSiR. Niestety pogoda nieco pokrzyżowała plany ale mimo deszczu około 30 osób wzięło udział w wycieczce.

Każdy uczestnik musiał używać aplikacji Aktywne Miasta, którą należało pobrać na telefon. Przejechane kilometry przeliczane są w aplikacji na punkty. Miasto, które zdobędzie ich najwięcej zostanie Rowerową Stolicą Polski.

Podczas sobotniego rajdu uczestnicy przejechali ponad 900 kilometrów. Na 53 miejscowości Kołobrzeg zajmuje 13. miejsce. 

Aplikację Aktywne miasta zainstalować może każdy rowerzysta, który chce do końca czerwca kręcić kilometry dla Kołobrzegu.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn