Kołobrzeżanie niezbyt dobrze rozpoczęli sobotnią rywalizację. Minęły trzy minuty pierwszej kwarty, a goście prowadzili już 7:2. Nie lepiej było chwilę później, gdy kolejne punkty dla WKK zdobył Maksymilian Wilczek – 17-letni skrzydłowy.

Pierwszy dobry moment Kotwica zaliczyła dopiero pod koniec kwarty – wówczas podopieczni trenera Rafała Franka zdobyli dziesięć oczek z rzędu i przegrywali już jedynie 20:21.

Początek kolejnej części spotkania wywołał sporo radości wśród zgromadzonych w Hali Milenium kibiców. Za sprawą celnego rzutu Mateusza Itricha Kotwica objęła pierwsze w tym meczu prowadzenie. Co więcej, gospodarze dobrze radzili sobie w defensywie, czego efektem było „zatrzymanie” wrocławian na jedynie dziesięciu punktach w drugiej kwarcie. Po 20 minutach meczu, to kołobrzeżanie byli górą, mimo tego że ich skuteczność zza łuku wynosiła raptem 14%.

Kotwica przyzwyczaiła kibiców do tego, że trzecią kwartę rzadko kiedy można przypisać na jej konto. Tak też było w sobotni wieczór. Goście po 15-minutowej przerwie potrzebowali raptem kilku akcji, by ponownie wyjść na prowadzenie. Mijały kolejne chwile, a przewaga WKK wynosiła już pięć oczek. Wtedy trener Rafał Frank poprosił o przerwę na żądanie, którą wyraźnie zmotywował swoich podopiecznych. „Czarodzieje z wydm” w dobrym stylu wrócili na parkiet i jeszcze przed syreną kończącą trzecią kwartę wygrywali 54:53.

Już w pierwszej akcji ostatniej odsłony spotkania celnym rzutem zza linii 6,75 m popisał się Tomasz Ochońko, a wynik ponownie był korzystniejszy dla gości. Na to zagranie błyskawicznie odpowiedział Damian Pieloch, zdobywając cztery punkty z rzędu. Ostatnia nadzieja dla WKK pojawiła się jeszcze w połowie kwarty - świetny tego dnia Michał Chrabota trafił z dystansu, jednak wrocławianie nie wykorzystali swojej okazji. Kotwica utrzymała prowadzenie aż do końca rywalizacji, a kołobrzescy entuzjaści koszykówki mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie ich ulubieńców.

Kotwica Kołobrzeg vs WKK Wrocław 76:66 (20:21, 15:10, 19:22, 22:13)

Kotwica: Pieloch 17, Nelson 14, Śmigielski 14, Itrich 12, Długosz 11, Kurpisz 4, Jakubiak 2, Wyszkowski 2, Wieczorek 0.

WKK: Chrabota 24, Ochońko 12, Prostak 9, Madray 8, Koelner 4, Wilczek 4, Patoka 3, Wątroba 2, Matusiak 0. Piotr Janczarczyk

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook