W Łazach rozgrywane były Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów do lat 14 w Szachach. Stawką zawodów był awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. W zawodach startowało troje reprezentantów Solnego: Hanna Arabas, Wojciech Cirin i Adam Szczygielski.

Trzecie miejsce w grupie dziewcząt do lat 14 zajęła nasza juniorka Hanna Arabas i uzyskała awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski do lat 14. Hania zdobyła 6 punktów w 9 rundach.

W grupie chłopców do lat 14 ósme miejsce zajął Wojciech Cirin, który w 9 partiach uzyskał 5 punktów. Do awansu Wojtkowi zabrakło niewiele, bo 1 punkt, ale nasz zawodnik był o rok młodszy od większości grających w tej grupie zawodników i jeśli solidnie potrenuje w najbliższym czasie to za rok powinien wywalczyć upragniony awans.

W grupie chłopców do lat 12 Adam Szczygielski zdobył 4 punkty w 9 partiach, co pozwoliło mu zająć 13 miejsce w klasyfikacji końcowej i zdobyć niezbędne doświadczenia w zawodach takiej rangi.

Opiekę trenerską nad naszymi zawodnikami przez tydzień sprawował trener Solnego – Mistrz Międzynarodowy Witalis Sapis.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook