Boisko przy Grzybowskiej, koło Ósemki, czy przy Koperniku - takie propozycje padały podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Sportu i Turystyki, a dokładniej, chodzi o możliwość powstania  pełnowymiarowego boiska piłkarskiego przeznaczonego do rozgrywek  meczów ligowych drużyn młodzieżowych i przeprowadzania na nim treningów.

Czy w Kołobrzegu jest szansa na powstanie nowego pełnowymiarowego trawiastego boiska piłkarskiego? Wiosek o rozważenie możliwości budowy takiego obiektu złożył Zarząd MKP Kotwica Kołobrzeg.

Obecnie w mieście znajduje się jedno Euroboisko, które biorąc pod uwagę liczbę tam trenujących dzieci i młodzieży nie jest wystarczające, a co za tym idzie brakuje wolnych terminów na przeprowadzanie  treningów.

Najważniejszy argument podany przez działaczy, to dobrze wyszkolić młodych piłkarzy,

dlatego podczas wczorajszego posiedzenia zaproponowano różne, realne rozwiązania, między innymi zaniedbane boisko przy ulicy Grzybowskiej.

Kolejną przedstawioną lokalizacją jest boisko przy szkole podstawowej numer 8.

Z kolei Dyrektor MOSiR  zaproponował boisko przy stadionie lekkoatletycznym przy Koperniku. Zastępca  Prezydenta ds. społecznych dodała,że na razie w budżecie na 2022 rok znajduje się zagospodarowanie boisk przy szkołach nr 3 i 9 i na tę chwilę popiera pomysł Dyrektora Banasiaka.

Jak podkreśla  Prezes MKP Kotwica, nie interesują go doraźne rozwiązania i przedstawił członkom  Komisji swoją propozycję wykorzystania terenu przy ulicy Grzybowskiej.

Ostatecznie, do Prezydent Miasta, złożono wniosek o rozważenie możliwości zlokalizowania pełnowymiarowego boiska piłkarskiego  z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży trenującej w kołobrzeskich klubach piłkarskich oraz o podjęcie rozmów ze Starostą Powiatowym o  umożliwienie wykorzystywania boiska znajdującego się przy stadionie lekkoatletycznym przy Liceum im. Mikołaja Kopernika. 

Komentarze  
0 # Rodzicdziecka 2021-10-16 03:40
Gdy pozyskiwano fundusze na stadion miejski, a lekkoatleci na starym boisku kotwicy byla kiedys bieznia to gdy powstal pomysl zeby dalej tam sie miescila i bylby wtedy naprawde piekny stadion miejski to Kotwica wyplakala tylko dla siebie murawe i przylegle zaplecza. Atleci dalej trenowali latami w blocie .Rodzice sa dalej zapatrzeni w pilke, pchaja swoje dzieci juz nawet kilkuletnich, gdzie jeszce za wczesnie na jakakolwiek specjalizacje. Najwszechstronniej rozwija dzieci a potem mlodziez lekkoatletyka. Cieszy fakt ze tak duzo rodzicow to zrozumialo kilka lat temu, zaprowadzilo swoje pociechy na prawdziwa rekreacje i teraz sa z tego wyniki na arenach miedzynarodowych , ostania Olimpida jest tego dowodem. Rosnie nam potega w lekkiej atletyce. Teraz tylko tego nie zepsuc a pomoc, nie akademie pilkarskie ktore i tak sa oplacane przez rodzicow, kluby w ktorych nie graja swoi mieszkancy a wlasnie takie sporty jak lekka powinna byc bardziej docenine i wspierane z budzetu miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn