6 miejsce na 32 grające zespoły to wynik naszych ośmioletnich zawodników z MKP Kotwica Kołobrzeg w Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej U9 Herbst Cup, który rozgrywany był w ostatni weekend w Leverkusen.

Podopieczni Macieja Wachowskiego I Macieja Remplewicza byli jedynym zespołem z Polski, który wziął udział w zawodach. Młodzi piłkarze rozegrali 10 meczów z rówieśnikami z Niemiec i Belgii, wygrywając 5 meczów, 3 remisując i 2 nieznacznie przegrywając.

W fazie grupowej wyniki przedstawiały się następująco:

MKP Kotwica Kołobrzeg - Bayer 04 Leverkusen 3:2

MKP Kotwica Kołobrzeg - Viktoria Aschaffenburg 6:1

MKP Kotwica Kołobrzeg - JFS Köln 7:1

MKP Kotwica Kołobrzeg - FC Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1

MKP Kotwica Kołobrzeg - FC Brügge (Bel) 1:2 (zwycięzca turnieju).

W grupie złotej, do której kołobrzeżanie trafili z pierwszego miejsca, rozegrali trzy mecze:

MKP Kotwica Kołobrzeg - Stuttgarter Kickers (finalista) 2:2

MKP Kotwica Kołobrzeg - Hansa Rostock 1:0

MKP Kotwica Kołobrzeg- Borussia Dortmund 3:3.

W ćwierćfinale młodzi piłkarze spotkali się ze zwycięzcą równie prestiżowego turnieju Hyundai Cup, który był rozgrywany przed dwoma tygodniami we Frankfurcie, niestety przegrywając w rzutach karnych. MKP Kotwica Kołobrzeg - RW Eintracht Frankfurt 2:2 / karne 2:3.

W meczu o 5 m-ce kołobrzeżanie zmierzyli się z drugim klubem belgijskim. MKP Kotwica Kołobrzeg - Sint Truiden 3:4, któremu ulegli, ostatecznie zajmując 6 miejsce.

Zawodnicy i trenerzy wrócili dumni, szczęśliwi, ale z lekkim niedosytem, z ogromem doświadczeń i pochwał od wielu najlepszych niemieckich akademii piłkarskich, które zwróciły również uwagę na kilku kołobrzeskich zawodników.

Skład naszego zespołu:

Mikołaj Bereżański

Sebastian Figurski

Aleksander Gawęda

Antoni Kmieć

Mariusz Ochnio

Kacper Piotrowski

Antoni Przyjemski

Bruno Remplewicz

Juliusz Smagieł

Maksymilian Wachowski

Mikołaj Wieczorek (wypożyczony z Bałtyku Koszalin)

Filip Zahorski

Trener Maciej Wachowski, asystent Maciej Remplewicz.

Ogromne brawa dla całej drużyny. Podziękowania dla Zarządu MKP oraz wielu kołobrzeskich sponsorów, bez których ten wyjazd nie byłby możliwy.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook