Po niedzielnym wyjeździe do Lublina i środowym meczu w hali Milenium przeciwko Politechnice Opolskiej naszych zawodników czeka 3 spotkanie w przeciągu 6 dni. Dzisiaj o godzinie 18:00 zmierzymy się w Warszawie z Dzikami.

Drużyna ze stolicy ma na swoim koncie 3 zwycięstwa oraz 6 porażek (bilans meczów domowych 2-2) zajmując 11 miejsce w tabeli. Pozycja w ligowej tabeli nie do końca oddaje potencjał Dzików, a dużym osłabieniem jest kontuzja jednego z najlepszych podkoszowych ligi Mateusza Szweda.

Liderami tej drużyny są Bartosz Majewski ze średnią 16 punktów i 5 zbiórek na mecz, Przemysław Kuźkow 11 punktów na mecz, Tomasz Żeleźniak 11 punktów i 8 zbiórek na mecz oraz Grzegorz Grochowski 9 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst na mecz. Wspomagają ich Karol Nowakowski i Jan Piliszczuk.

Patrząc na statystyki Dziki zdobywają średnio 70,7 punktów, tracąc 70,6 na mecz. Drużyna ze stolicy wykonuje dużą ilość rzutów z dystansu (ponad 27 na mecz) ze skutecznością 30%. Z pewnością mocną stroną Dzików nie jest skuteczność rzutów za 2 punkty. Ze średnią 48,6% na mecz zajmują 3 miejsce w lidze od końca.

Jak udało nam się wyliczyć, spotkanie z Dzikami będzie dziewięćsetnym Kotwicy na szczeblu centralnym od momentu awansu do II ligi (dzisiejsza 1 liga) w 1992 roku. Mecz ten będzie można zobaczyć na żywo na stronie instat.tv. Jedenasta kolejka jest wyjątkowo darmowa dla użytkowników zalogowanych na stronie instat.tv. Spotkanie to można oglądać również w strefie kibica przygotowanej przez Cue Clan klub bilardowy (dawna ósemka). To kolejna okazja do wspólnego kibicowania Czarodziejom z Wydm przed telewizorem w spotkaniu wyjazdowym. Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook