W Sali Konferencyjnej Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie odbył się pierwszy turniej z cyklu CoffeDesk Grand Prix Szkół Podstawowych w szachach pod patronatem wójta Gminy Kołobrzeg.

W grupie klas I-III pierwszy turniej GP wygrał Adam Oniszko przed Szymonem Liszewskim i Hanną Pawlik. W grupie klas IV-VIII najlepsza trójka zawodników to: Bartosz Wojnicz, Wojciech Cirin i Hanna Byszewska. Ciekawostką w turnieju starszej grupy było to, że aby wyłonić zawodników, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce potrzebna była dodatkowa partia szachów błyskawicznych, gdyż po 7 regulaminowych rundach zarówno Hanna Byszewska jak i Wojciech Cirin mieli identyczną liczbę punktów jak i punktację pomocniczą. Partię szachów błyskawicznych wygrał Wojtek Cirin i on ostatecznie zajął 2 miejsce w zawodach. Grand Prix otworzyli przewodniczący Rady Gminy Julia Nowicki i radny Krzysztof Filipowicz. Medale i nagrody dla najlepszych wręczyła zastępca wójta Katarzyna Janicka-Golonka. Drugi turniej z cyklu CoffeDesk Grand Prix Szkół Podstawowych planowany jest na 22 stycznia 2022 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook