Pod względem skuteczności, dla Sensation Kotwicy było to jedno z najgorszych, jeśli nie najgorsze spotkanie w obecnym sezonie. Trener Frank wytypował do gry standardową piątkę: Nelson, Śmigielski, Pieloch, Kurpisz i Długosz.

Opolanie po kilku minutach rywalizacji prowadzili już sześć oczkami, natomiast za sprawą dwóch celnych trójek w wykonaniu niskiego skrzydłowego "Czarodziejów z wydm”, znów był remis. Chwilę później kołobrzeżanie objęli nawet prowadzenie, jednak – jak się później okazało – był to ostatni moment, gdy wynik był korzystny dla podopiecznych Rafała Franka. W trakcie drugiej połowy rywalizacja wciąż była zacięta, jednak to gospodarze po 20 minutach prowadzili 47:40.

Większy optymizm miał nadejść wraz z początkiem trzeciej kwarty. Kołobrzeżanom brakowało jednak skuteczności. Opolanie świetnie spisywali się w defensywie, nie pozwalając przeciwnikom na wiele prób z otwartych pozycji. Dzięki temu przewaga podopiecznych Kamila Sadowskiego systematycznie rosła. Z kolei kołobrzeżanie nie mogli złapać rytmu ani w strefie podkoszowej, ani za linią trzypunktową. Przed rozpoczęciem czwartej odsłony meczu obie ekipy dzieliło 12 oczek, ale trafienie kapitana Sensation Kotwicy już w pierwszej akcji ostatniej kwarty pozwalało mieć nadzieję na korzystny rezultat.

Wtedy "zabójcze’ okazały się być skuteczne rzuty Pawła Kreffta, który zanotował dziewięć punktów z rzędu. Te były na tyle demotywujące, że kołobrzeżanie nie zrównali się dorobkiem punktowym z opolanami. Finalnie gospodarze wygrali środowe starcie 80:63. Okazja do poprawienia nastroju już w najbliższą sobotę, bowiem do kołobrzeskiej Hali Milenium przyjedzie zespół z Warszawy. Sponsorem tytularnym Kotwicy jest Sensation Poland.

Weegree AZS Politechnika Opolska vs Sensation Kotwica Kołobrzeg 80:63 (24:20, 23:20, 16:11, 17:12)

Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 16, Kiwilsza 14, Kobel 14, Krefft 13, Rutkowski 13, Kapuściński 7, Piszczatowski 2, Wilk 1, Salkiewicz 0, Skiba 0.

Sensation Kotwica: Pieloch 20, Śmigielski 13, Kowalenko 8, Nelson 6, Kurpisz 5, Długosz 3, Kutta 3, Wieczorek 3, Itrich 2.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook