W miniony weekend odbył się Wrocław Winter Cup 2022. To już druga edycja największych zimowych rozgrywek piłki nożnej w Europie. Od 26 do 27 lutego w stolicy Dolnego Śląska można było śledzić rywalizację 150 zespołów w 8 kategoriach wiekowych.

Do rywalizacji stanęli zawodnicy z dziecięcych i młodzieżowych drużyn U8 - U15. Wrocław gościł 150 zespołów, czyli około 2000 młodych zawodników, którzy rozegrali blisko 500 meczów. Zawody przeprowadzone zostały zgodnie z unifikacjami PZPN, a rozjemcami pojedynków było aż 65 najlepszych arbitrów Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

We Wrocławiu nie mogło zabraknąć również naszych zespołów MKP Kotwica Kołobrzeg: U9 i U10 pod wodzą Macieja Wachowskiego oraz Macieja Remplewicza. Wszyscy rozegrali wiele dobrych spotkań, jednak oczy kibiców skierowane były na 8-latków, którzy tydzień wcześniej rozegrali świetny turniej charytatywny. Tym razem zostali zakwalifikowani do grupy eliminacyjnej z takimi zespołami, jak: Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Zagłębie Lublin i Odra Opole. We Wrocławiu nikogo już nie zdziwiło, że w finale znów spotkały się MKP Kotwica Kołobrzeg i Śląsk Wrocław. Jednak tym razem finał należał do Śląska, któremu po pięknym meczu, na wysokim poziomie, młodzi adepci piłki nożnej z Kołobrzegu ulegli 1:2. Mimo wszystko nasz zespół zebrał ogromne gratulacje od organizatorów, a najlepszym trenerem turnieju Wrocław Winter Cup w kategorii wiekowej U9 został Maciej Wachowski z MKP Kotwica Kołobrzeg.

Mamy też świetną wiadomość, bowiem po ostatnich artykułach, do trenera Macieja Wachowskiego zgłosił się kołobrzeski przedsiębiorca, który zasponsorował chłopcom, powołanym przez Pogoń Szczecin, wyjazd do Londynu. Ogromnie dziękujemy niezastąpionej Firmie ABADES z Kołobrzegu za spełnienie marzeń naszych małych piłkarzy! Dzięki zaangażowaniu i inicjatywie dewelopera chłopcy już za miesiąc zagrają z takimi zespołami, jak Manchester City, Chelsea Football Club czy Sporting Lizbona.

Rocznik 2013 MKP Kotwica Kołobrzeg we Wrocławiu:

Juliusz Smagieł, Maksymilian Wachowski, Kacper Piotrowski, Sebastian Figurski, Mariusz Ochnio, Kacper Marczyk, Bruno Remplewicz, Mikołaj Wieczorek (Bałtyk Koszalin) oraz Antoni Kmieć, Mikołaj Bereżański, Antoni Przyjemski, Filip Zahorski, Aleksander Gawęda, Dominik Urbaniak, Adam Wysmułek.

Rocznik 2012 MKP Kotwica Kołobrzeg we Wrocławiu:

Nikodem Serocki, Oliwier Tomczak, Filip Siuta, Mirosław Błaszczyk, Jakub Musiał, Nikodem Kozłowski, Aleksander Łupkowski, Tymoteusz Kowalski, Błażej Modzelewski, Stefan Ossowski, Olaf Ceglarek, Adam Uznański, Alan Tomczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook