Sensation Kotowica Kołobrzeg awansowała do półfinału pierwszej ligi. Wczoraj w hali Milenium pokonała drużynę WKK Wrocław 84 – 67.

To był piąty mecz, rozegrany w ciągu 9 dni. To ostatnie z WKK Wrocławał starcie, decydujące o awansie wygrała drużyna z Kołobrzegu.

Pierwsza kwarta to zdecydowana przewaga Kotwicy, która wygrała wysoko 25 -14. W drugiej sytuacja zupełnie się odmieniła, i to drużyna z Wrocławia zdobyła 25 punktów, przy 14 Kotwicy. Tym samym do przerwy był remis po 39.

W trzeciej kwarcie Czarodziej z Wydm wyszli na prowadzenie 20 – 15. Czwarta to już nasza dominacja i po m.in. 6 celnych strzałach zza łuku Kotwica wygrywała 25-13. Ustalając wynik meczu na 84 – 67. I wygrywając serię ćwierćfinałową 3 -2.

W półfinale zespół z Kołobrzegu zmierzy się z Górnikiem Wałbrzych. Rywalizacja toczy się do 3 wygranych. Pierwsze dwa mecze w najbliższy weekend rozegramy w Wałbrzychu, kolejne w Kołobrzegu. W fazie półfinałowej zmierzą się także Sokół Łańcut z AZS-em Politechniką Opolską.