W Zielonkach pod Warszawą odbył się turniej karate olimpijskiego - Grand Prix Mazovia Karate WKF 2022. Startowali w nim zawodnicy z Polski, Czech i Ukrainy. Gminę Kołobrzeg reprezentował klub Morote z Głowaczewa - na zawody wybrało się 8 zawodników z klubu.

Razem zdobyli aż 9 medali i mimo stosunkowo niedużej ilości zawodników uplasowali się na 4. miejscu klasyfikacji medalowej. Po dwa złote medale zdobyli Wiktor Wojarski oraz Mikołaj Szymanek. Po jednym złotym dołożyli także Wiktoria Rak oraz młody Przemek Spadło. Do tej kolekcji Maksym Piłat dołożył jeszcze srebrny medal, a po brązowym medalu Tymon Lorbiecki oraz Dima Kamornik. Tym razem medalu nie zdobył Wiktor Klim, jednak jak powiedział trener Przemysław Spadło - notuje ciągły progres i o jego rozwój jesteśmy spokojni.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerowi i życzymy dalszych sukcesów.