W dniach 28-29 stycznia 2023 r. w Policach odbył się Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii „Juniorka” w sezonie 2022/2023. Po sezonie zasadniczym do ścisłego Finału awansowały cztery najlepsze zespoły, w tym UKS OPP Powiat Kołobrzeski.

Do ścisłego Finału awansowały:

1. UKS SMS Police

2. UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin

3. GTS Plas Gryfice

4. UKS OPP Powiat Kołobrzeski

Podczas pierwszego dnia Turnieju Finałowego odbyły się dwa spotkania półfinałowe w których pierwszy zespół sezonu zasadniczego ( UKS SMS Police ) zmierzył się z czwartym zespołem ( UKS OPP Powiat Kołobrzeski ), natomiast drugi zespół ( UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin ) spotkał się z trzecim zespołem ( GTS Plas Gryfice ). Spotkania półfinałowe nie przyniosły niespodzianek i dwa najwyżej rozstawione zespoły po rundzie zasadniczej awansowały do Finału zwyciężając w swoich spotkaniach stosunkiem 3-0.

W niedzielę na parkiecie w Policach odbyły się dwa decydujące spotkania po których poznaliśmy tegorocznych medalistów w kategorii Juniorka. Pierwszy mecz tego dnia pomiędzy GTS Plas Gryfice oraz Naszym zespołem był najważniejszym spotkaniem dla kołobrzeskich zawodniczek w całym sezonie i miał zdecydować o tym który zespół zdobędzie brązowe medale i awansuje do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Kołobrzeżanki nie będące faworytkami spotkania spisały się świetnie i zwyciężając w stosunku 3-0 zdobyły brązowe medale i awansowały do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Mistrzostwo Województwa zdobyły zawodniczki z Polic, zwyciężając 3-0 z zespołem ze Szczecina. Całą trójka medalistów awansowała do dalszych rozgrywek ogólnopolskich.

Skład (od lewej od dołu ): Klaudia Tatol (kapitan), Wiktoria Piotrowska, Olimpia Kosek, Kinga Hermanowicz, Aleksandra Ostaszewska, Zuzanna Ginter, Justyna Klimorowska, Martyna Fijałkowska, Aleksandra Ostrysz, Marta Bednarkiewicz, Oliwia Łupkowska, Amelia Grefling.

Najlepszą kołobrzeską zawodniczką Finałów została Olimpia Kosek.

Zawodniczki nieobecne na zdjęciu, które nie mogły jechać na finał wojewódzki z powodów zdrowotnych, a również przyczyniły się do zdobycia III m-ca, to: Blanka Matyjach, Magdalena Indycka, Oliwia Oleksy, Anna Sroka, Marianna Wagner, Amelia Dąbrowska.

uks

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn