Mecz Kotwicy Kołobrzeg z Olimpią Elbląg kończył 30 kolejkę eWinner II ligi. Starcie miało spore znaczenie dla obu ekip. Zespół kołobrzeski walczył o kontakt z miejscami premiowanymi bezpośrednim awansem, a rywal by znaleźć się w strefie barażowej.

Gospodarze agresywnie weszli w mecz. Już w czwartej minucie świetną okazję miał Piotr Witasik. Po rzucie rożnym uderzył głową, ale świetna interwencja bramkarza Olimpii Andrzeja Witana uratowała gości przed utratą bramki. W 21 minucie groźnie zza pola karnego uderzał Paweł Łysiak. I tym razem skuteczną interwencją popisał się Witan. Olimpia długimi fragmentami nie była w stanie wyjść z własnej połowy. W końcówce pierwszej części groźnie na bramkę Oskara Pogorzelca uderzał Yan Senkewich, ale góra był nasz bramkarz. Ostatecznie po pierwszej połowie był remis 0:0.

Od początku drugiej części ton grze nadawali gospodarze. W 53 minucie Kotwica rozegrała skuteczny atak. Jakub Bojas świetnie dograł w polu karnym do Pawła Łysiaka, a ten z najbliższej odległości pokonał bramkarza Olimpii. Chwilę później uderzał rozgrywający najlepszy jak dotąd swój mecz, Łukasz Kosakiewicz, ale strzał był niecelny. W 58 minucie Josip Soljić zamykał akcje przy rzucie rożnym. Jego mocny strzał wybronił Witan. Kilka chwil później Kamil Bartuś zobaczył wysuniętego bramkarza Olimpii i zdecydował się na strzał z 35 metrów spod bocznej linii. Trafił w poprzeczkę. Miedzy 60 a 70 minutą przewagę uzyskali goście, ale z ich akcji nic nie wynikło. Po tym okresie ponownie ruszyła Kotwica. Po kilku okazjach w 75 minucie kontra przyniosła skutek. Tomasz Kaczmarek świetnie wyłożył piłkę Kamilowi Bartosiowi, a ten wykorzystał sytuację sam na sam i było 2:0.

W 86 minucie groźnie uderzał Adam Frączczak. Piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką bramki Olimpii. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i komplet punktów pozostał w Kołobrzegu.

Warto podkreślić, że goście nie stworzyli żadnej groźnej akcji w całym meczu. Po tym zwycięstwie nasza drużyna ma 54 punkty i zajmuje trzecie miejsce. Za tydzień Kotwica zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Polkowice.