Srebrny medal Mistrzostw Województwa w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Dzieci zdobyła szkoła Podstawowa nr 4 z Kołobrzegu. W Stargardzie odbył się Finał Województwa w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

W turnieju brały udział cztery najlepsze drużyny Szkół Podstawowych z województwa zachodniopomorskiego, które wcześniej wywalczyły sobie awans po bardzo wymagających eliminacjach: Szkoła Podstawowa nr 3 z Koszalina, Szkoła Podstawowa nr 35 ze Szczecina, gospodarz turnieju Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego ze Stargardu, Szkoła Podstawowa nr 4 z Kołobrzegu.

Pierwszy mecz graliśmy ze szkołą ze Szczecina. Wygrana dawała nam awans do ścisłego finału i możliwość walki o złoty medal z głównym faworytem turnieju - szkołą ze Stargardu. I tak też się stało. Pokonaliśmy nadzwyczaj łatwo Szkołę nr 35 ze Szczecina. Choć przeciwnik ambitnie walczył, to nie zagroził nam przez cały mecz. Szykowaliśmy się do walki o złoto. Wiedzieliśmy, że o wygraną będzie bardzo trudno bowiem to drużyna, której skład w całości bierze udział w rozgrywkach klubowych o Mistrzostwo Polski. Jest to jednak urok rywalizacji, kiedy można marzyć o zwycięstwie, dopóki sędzia nie zakończy spotkania. Mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie. 12:10 dla naszych przeciwników. W drugiej kwarcie dopadł nas syndrom gry na boisku gospodarzy. Można zaryzykować opinię, że nie poradziliśmy sobie z agresywną grą na pograniczu faulu na całym boisku. Niestety, sędziowie nie reagowali. To napędzało naszych rywali, a nam odbierało chęć do walki. Mecz zakończył się wygraną drużyny ze Stargardu i to oni cieszyli się ze złotego medalu.