Najmocniejsza aktualnie zawodniczka Solnego- arcymistrzyni Julia Antolak zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet 2024r. Zawody rozgrywane były w Rzeszowie.

Julia w 9 partiach zdobyła 5 punktów notując cztery wygrane, dwa remisy i trzy porażki (z późniejszymi medalistkami mistrzostw). Zawodniczka Solnego dobrze rozpoczęła zawody od dwóch zwycięstw z Alicją Śliwicką oraz Michaliną Rudzińska broniącą tytułu Mistrzyni Polski, Koleje dni nie były już tak dobre, bo Julia przegrała z arcymistrzynią Moniką Soćko oraz zanotowała dwa remisy z Ewą Barwińską i Oliwią Kiołbasą.

W kolejnych dniach wygrała z Liwią Jarocką, przegrała z Aleksandrą Maltsevską, i wygrała z Marią Siekańską. Przed ostatnim dniem zawodów z dorobkiem 5 punktów plasowała się na 4 pozycji i w ostatniej rundzie aby myśleć o medalu musiała wygrać z najwyżej notowaną na dziś zawodniczką w Polsce Aliną Kaszlińską.

Nasza zawodniczka ryzykując sporo w ostatniej partii zawodów została bardzo dobrze skontrowana przez doświadczoną i wyżej notowaną zawodniczkę, co doprowadziło do wygranej Aliny zarówno w partii z Julią jak i w całych mistrzostwach Zawodniczka Solnego ostatecznie po tej porażce zajęła tak jak wspominaliśmy 5 miejsce, notując zysk rankingowy +12 punktów ELO, tak że występ Julii trzeba zaliczyć jako poprawny.

Wicemistrzem Polski w grupie mężczyzn zaś został trener Julii – arcymistrz Jacek Tomczak (na zdjęciu razem z Julią). Nasza zawodniczka ma się więc od kogo uczyć aby w kolejnych latach pójść w ślady swojego trenera.

Teraz przed Julią kilka dni odpoczynku, a w czerwcu kolejne wyzwania szachowe: Akademickie Mistrzostwa Świata w dalekiej Ugandzie.

 

Komentarze  
+2 # dla dzieci dobra 2024-06-05 15:28
Gratulacje od kolobrzezan
Pani Julio
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn